קסם האלוורה

האלוורה,( או כפי שכונה "צמח האלוהים") הוא שם עממי ל ALOE BARBADENSIS MILER אחד ממאות מיני ה- ALOE ברחבי העולם.  האלוורה הוא צמח רב שנתי (מסמל בתרבויות רבות אינטרניטי (נצח) – בתנאים אופטימאליים תמשיך ללא סוף צמיחתו), שייך למשפחת השושניים. כצמח מדברי יש לו היכולת לאגור בעליו לחות מהאוויר ומהקרקע לימי יובש ומצוקה. החומר הנוצר בעלה מוכר מאות שנים לצורכי ריפוי, הגנה וטיפוח.

יש האומרים כי צמח האלוהות המוזכר בשיר השירים, הוא למעשה אלוורה (אצל הסינים "המרפא ההרמוני", אצל המצרים הקדמונים "צמח האלמוות") יש לו אזכורים רבים משחר ההיסטוריה והשימוש בו מתועד בציורים החרוטים מימי מצרים העתיקה, בכתבי עת נוצריים עתיקים ובספרי הרפואה (מהמאה ה-11) של הרמב"ם. ידוע כי היה בשימושה של קלאופטרה לטיפוח, ובשימושו של אלכסנדר מוקדון כמזור לחייליו. זהו צמח בעל תכונות נדירות אשר שירת ממלכות, צבאות ועמים ברחבי העולם.

על פי שמו הלטיני זוהה מין זה ע"י הבוטנאי מילר באיים הבארבאדיים. היום ידוע לנו כי אל היבשת הדרום-אמריקאית הגיע ע"י הכיבוש הספרדי וכי מקורו מאזורנו: אגן הים התיכון.

האלוורה שהייתה ידועה כתרופת סבתא בימי ילדות הורינו (בין אם משפחתנו הגיעה מרוסיה, תימן, ארה"ב, אמריקה הלטינית או הודו), והובאה בכמויות ליפן אחרי הירושימה ונגאסקי, איבדה מזוהרה עד אשר המועצה האמריקאית (היום הבין-לאומית) למחקר מדעי של האלוורה, I.A.S.C.,  חקרה וגילתה כי תרופת הסבתא אכן יש לה תכונות מדהימות. (אספר לכם באחד הבלוגים על פגישתי עם ד"ר איוון דנהוף שהקים את מכון המחקר).

הידעת? בעלי צמח האלוורה אותרו כ- 400 מרכיבים פעילים, של חומצות אמינו, אנזימים, ויטמינים, מינרלים אלסטין הממצק את העור, אנטי אוקסידנטים, אנטי בקטריאלים ועוד.

האלוורה עשירה במרכיבים פעילים (כתרכובת של פולי סאכארידים בתוך העלה) התורמים הן לבריאות, חסינות הגוף, ניקוי מרעלים, ובעיות עיכול (ראה אלוורה בשתייה) והן לטיפוח, הגנה, הזנה ומניעת הזדקנות תאי העור.

עורנו הוא בעל שטח הפנים הגדול והחשוף ביותר בגופנו. מוצרי (לוגו) שמרכיבם העיקרי הוא אלוורה טבעית טרייה ופעילה מונעים השפעות קרינת שמש, יובש, זיהום אויר, רדיקלים חופשיים והשפעת הגיל הכרונולוגי.

הידעת? רק במוצרי ®JUST ALOE האלוורה טבעית בכמות גבוהה, ללא תהליכי יבוש או פסטור, פעילה, אפקטיבית ומניבה תוצאות.

מטעים רבים בעולם מושקים בעזרת תעלות הצפת מים (כפי שראיתי בטקסס, תאילנד, קוריאה..) מתקבלים עלים עסיסיים ויפים אך חסרים במרכיבים הפעילים. אצלנו בערבה, מטע האלוורה גדל בתנאי מדבר יבש ומושקה במשורה ע"י מערכת טפטוף, לכן בדיקות אנליטיות מראות כי בעלי האלוורה מהמטע שלנו יש פי שניים מרכיבים פעילים. (זו הסיבה שהחלו בארה"ב לטחון עם קליפת העלה בניסיון להגדיל כמות הפוליסאכרידים, דבר המחייב אותם בסינון פיזי ובסינון כימי בשל מרכיבים פחות רצויים).

אנחנו מקלפים העלה וסוחטים במכונה את 'פילה' העלה. (ראה סרטון הוידיאו). הנוזל המתקבל, מועבר בהקדם למעבדה, עובר בדיקות מיקרוביאליות, ותוך 72 שעות יגיע לפס היצור להכנת המוצר המבוקש.

הידעת? לנו (משק 39 בעין יהב) מטע האלוורה המסחרי היחידי במזרח התיכון המספק חומר גלם רק עבור ®JUST ALOE

היום לצערנו כל מוצר המבקש להימכר – מתקשט בקמצוץ אבקת אלוורה מיובאת, יובשה בתהליך SPRAY DRYING (חום וצנטריפוגה): מ 100cc חומר גלם בתהליך זה מתקבל 1 גרם של אבקה, במקום הנוזלים שיובשו, הוספו המרכיבים האחרים במוצר ו 'וואלה' – שוחזרה האלוורה ואף מקבלת חותמת איכות של Internationa Aloe Science Council (!!) .

מחקרינו (עם אונ' בן גוריון) מעלים כי אלוורה שעברה תהליכים בחום מאבדת מהאפקטיביות. המרכיבים הפעילים מתפרקים בחום. כן, גם המשקאות שיש בהם חתיכות אלוורה, בשל תהליך הפסטור (שעה וחצי בקיטור של למעלה מ-100 מעלות) – כבר אין בהם מועיל.

אנחנו נהנים הן מחומר גלם עשיר ומרוכז יותר והן מחומר גלם פעיל ואפקטיבי. גם בתהליך ההפקה הייחודי למוצר לצרכן, אנחנו מקפידים לייצר מוצרים בעלי רמה גבוהה של אלוורה בין המרכיבים ולשמר את תכונותיהם. האלוורה לא עוברת כל תהליך בחום במהלך הפקת המוצר!