האלוורה,( או כפי שכונה "צמח האלוהים") הוא שם עממי ל ALOE BARBADENSIS MILER אחד ממאות מיני ה- ALOE ברחבי העולם.  האלוורה הוא צמח רב שנתי (מסמל בתרבויות רבות אינטרניטי – בתנאים אופטימאליים תמשיך ללא סוף הצמיחה מלב הצמח), שייך למשפחת השושניים. בהיותו צמח מדברי יש לו היכולת לאגור בעליו נוזלים מהאוויר ומהקרקע לימי יובש ומצוקה. החומר הנוצר בעלה מוכר מאות שנים לצורכי ריפוי, הגנה וטיפוח.

הידעת? צמחי אלוורה הם מאריכי ימים. זנים מסויימים יכולים לשרוד במשך 100 שנים!

באלוורה מצויים כ-400 חומרים פעילים וביניהם (בתרכובת של פולי סאכארידים) ויטמינים, מינרלים, אנזימים מזרזי צמיחת תאים, אנטי אוקסידנטים, אנטי בקטריאלים, מרכיבי לחות, אלסטין הממצק את העור ועוד.

יש האומרים כי צמח האלוהות המוזכר בשיר השירים, הוא למעשה אלוורה (אצל הסינים "המרפא ההרמוני" ואצל המצרים הקדמונים "צמח האלמוות") צמח זה מלווה את האנושות כבר מאות שנים. יש לו אזכורים רבים משחר ההיסטוריה והשימוש בו מתועד בציורים החרוטים מימי מצרים העתיקה, בכתבי עת נוצריים עתיקים ובספרי הרפואה של הרמב"ם. ידוע כי היה בשימושה של קלאופטרה לטיפוח, ובשימושו של אלכסנדר מוקדון כמזור לחייליו. זהו צמח בעל תכונות נדירות אשר שירת ממלכות, צבאות ועמים ברחבי העולם.

על פי שמו הלטיני זוהה מין זה ע"י הבוטנאי מילר באיים הבארבדים. היום ידוע לנו כי אל היבשת הדרום-אמריקאית הגיע ע"י הכיבוש הספרדי מאזור אגן הים התיכון.

בתנאי האקלים שלנו (בערבה), עלה בן שנתיים וחצי מגיע למרב המרכיבים הפעילים. כן כפולה רמת הפוליסאכארידים בעלה מצמחים הגדלים במטעים רבים בעולם המוצפים במים.(טקסס, תאילנד, קוריאה..) הנאלצים כדי להגדיל הכמות, לטחון גם את קליפת העלה ולסנן סינון פיזי וכימי בשל מרכיבים פחות רצויים.

אנחנו מקלפים את העלה וסוחטים במכונה את 'פילה' העלה. (ראה סרטון הוידאו). הנוזל המתקבל, מועבר בהקדם למעבדה, עובר בדיקות מקרוביאליות, ותוך 72 שעות יגיע לפס היצור להכנת המוצר המבוקש.

הידעת? החלק היקר ביותר של צמח אלוורה הוא ג'ל שקוף שנמצא בתוך העלים, ומכיל 75 חומרים מזינים לבריאות, כולל חומצות אמינו, ויטמינים, מינרלים ואנזימים.

האלוורה שהייתה ידועה כתרופת סבתא בימי ילדות הורינו (בין אם משפחתנו הגיעה מרוסיה ובין אם מתימן, ארה"ב, אמריקה הדרומית או הודו), והובאה בכמויות ליפן אחרי הירושימה ונאגאסקי, איבדה מזוהרה עד אשר המועצה האמריקאית (והיום הבין-לאומית) למחקר מדעי של האלוורה, I.A.S.C., חקר וגילה כי תרופת הסבתא אכן יש לה תכונות מדהימות. (אספר לכם באחד הבלוגים על פגישתי עם ד"ר איוון דנהוף שהקים את מכון המחקר).

היום לצערנו כל מוצר המבקש להימכר – מתקשט בקמצוץ אבקת אלוורה שיובשה בתהליך SPRAY-DRYING (חום וצנטריפוגה) ואין בה כמעט דבר. מ 100cc חומר גלם בתהליך זה נותר 1 גרם של אבקה שכבר אינה אפקטיבית, למרות זאת אלה יש ויכתב על המוצר אפילו 99.9% אחוז אלוורה – במקום הנוזלים הוספו המרכיבים האחרים המצויים במוצר ו'וואלה' האלוורה שוחזרה ואף מקבלת חותמת איכות של Internationa Aloe Science Council (!!)

מחקרינו מעלים כי אלוורה שעברה תהליכים בחום מאבדת מהאפקטיביות. לכן, גם המשקאות בארץ שיש בהם חתיכות אלוורה, בשל תהליך הפסטור (שעה וחצי בקיטור של למעלה מ-100 מעלות) – כבר אין בהם מועיל.

באחת מכתבות הבלוג שלי (הבלוג של שולה) תמצאו גם על האלוורה כשתייה לשימוש פנימי.