שאלות ותשובות

האם יש חיי מדף למוצרים?

וודאי! אמנם מרגע שנקטף העלה מתחילה התפרקות – הן זה חומר אורגני חי, אך המעבדות מונחות להפכו למוצר מהר ככל האפשר. למוצר הסופי מוספים חומרים משמרים. על כל מוצר מודפס תאריך התפוגה וזמן אחריות המעבדה. לאחרונה מצאנו תחליפים לפאראבנים והוצאנו אותם מרשימת המשמרים. למעבדות המייצרות אישורי תקנים ארופאיים ולכל המוצרים והמרכיבים אישור משרד הבריאות הישראלי.

האם יש תופעות של אלרגיה?

האלוורה ידועה דווקא כמרגיעה ומשקמת את העור הן מתופעות של אלרגיה חיצוניות (כמו עקיצות, או מגע עם חומר כמו אבקת כביסה, וכו') והן מתופעות אלרגיה בשל מערכת חיסונית ירודה או מזון המתבטאות על העור, אך בהיותו צמח יש (אמנם בודדים) שעשויים לגלות רגישות לצמח עצמו. למוצרים הסופיים מרכיבים נוספים (בעיקר הבשמים) העשויים להיות אלרגניים.

האם יש כמה סוגים של אלוורה?

יש כמעט 400 מיני אלוי ALOE (באפריקה יש עצי ממשפחת האלוי). אלוורה הוא שם עממי רק לאחד מהם: ALOE BARBADENSIS MILER הנפוץ בדרום אמריקה אך למעשה הגיע לשם עם הכיבוש הספרדי מאגן הים התיכון!

האם מוצריכם מתאימים לתינוקות?

חלק ממוצרי JUST ALOE הם היפו אלרגניים הבטוחים גם לתינוקות כמו ביו קרם וביו ג'ל (ביו ג'ל ניתן גם למרוח על חניכיים להקלת כאבי צמיחת שיניים אצל תינוקות). כמובן תפרחת חיתולים, פצעים סביב המוצץ, הרגעת העור, הוספת לחות, בעיית אטופיק דרמטיטיס, קרקפת קשקשית של ילודים ועוד. בהמשך מקווים לצאת עם ליין תינוקות. ד"א רצינו להבהיר כי קראנו למוצרינו ההיפו אלרגניים – ביו (ביו ג'ל וביו קרם) עוד לפני שהיו יוגורטים ביו על המדפים!

היכן ניתן למצוא את מוצרי JUST ALOE?

עד לא מזמן ניתן היה למצוא את מוצרינו ברשתות בתי הטבע הגדולות, בתי מרקחת ובתי טבע פרטיים ובניו פארם. למן תחילת 2013 אין לנו מפיץ וקשה למצוא את מוצרינו על המדפים.

למה חשוב לכם להדגיש כי האלוורה במוצריכם טבעית וטרייה?

מחקר שערכנו עם המכון למחקר שימושי של אוניברסיטת בן גוריון, הראה בעליל כי בחומר גלם אלוורה שלא עבר תהליך בחום לצורך פסטור, מרכוז או יבוש נשארו המרכיבים פעילים (תרכובת של פוליסאכארידים). תוכן העלה מכיל מאות מרכיבים נהדרים, חבל לאבדם.

מה ההבדל בין להשתמש ישירות בעלי הצמח לבין שימוש במוצר מוגמר שלכם?

שימוש ישירות מהצמח הוא מצויין (במיוחד לכוויות או שטפי דם) אלא שהוא לא תמיד זמין לך, ואם כן – יש לו ריח לא נעים, המרקם רירי, הספיגה בד"כ לא מלאה יוצר קרום יבש על העור, עם פתיחת העלה מופרש חומר צהוב המשחיר בחמצן ומשאיר כתמים. לעומת אלה – המוצרים שלנו נספגים וחודרים לשכבות העור עם כל המרכיבים הפעילים של האלוורה, נעימים למגע, חלקם מבושמים מעשירים את השכבות הפנימיות, מגנים ומרעננים את שכבת העור החיצונית ומוסיפים זוהר ותחושה נעימה.

מה הייחוד מוצרי JUST ALOE ובמה הם נבדלים ממוצרי חברות אחרות?

חלק מהתשובה תמצא למעלה, (העובדה שבמוצרינו הרבה אלוורה טבעית, טרייה, אורגנית שאינה עוברת תהליכים בחום ולכן מרכיביה פעילים), בנוסף מראש הבדל באיכות כי האלוורה גדלה אצלנו בתנאי יובש ומעט מים והחומר בעלים יותר מרוכז. ראיתי מטעי אלוורה גדולים בטקסס, תאילנד או קוריאה: הצמחים גדלים בתוך מערכת של תעלות מים. הצמחים יפיפיים העלים גדולים, ירוקים, בשרניים, ועסיסיים – אך התוכן הוא מימי, רמת הפוליסאכארידים נמוכה. (כדי להגדילה החל רווח טחינת קליפת העלה, אלא שאז יש להוציא באמצעים פיזיים וכימיים מרכיבים לא רצויים). הבדל נוסף – היותנו גם המגדלים, גם המפיקים את חומר הגלם וגם היצרנים (מעבדות חיצוניות המייצרות עבורנו). חומר הגלם מעובד במהירות ובקפדנות ובהיותינו המטע היחידי בארץ לא ניתן לחקותנו.

מה הם התנאים האופטימליים לגידול הצמח, כמה שנים יצמח?

צמח האלוי הוא בשרני (סוקולנטי) הסתגל לתנאי יובש ומצליח לאגור בעליו לחות מהאוויר ומהקרקע לעיתות מצוקה. זקוק להרבה שמש, מעט מים ואדמה מנוקזת. (ירקב באדמה כבדה). מתחת לקליפת העלה חומר מר המונע מבעלי חיים ומזיקים לתקוף או לרוות מהנוזל. לכן אנחנו מצליחים לגדלו ללא ריסוסים כימיים. הצמח ממשפחת השושניים ותמיד ימשיך לגדול מלב הצמח. לכן מסמל אין סוף ונמצא במקדשים סיניים או בתי קברות מוסלמיים.על מוצרים רבים כתוב 80% 90% ואפילו 99.9% אלוורה.

כמה אלוורה יש במוצרי JUST ALOE?

זוהי בדיוק ההטעיה!! אלה הכותבים כי יש במוצר אחוזים כל כך גבוהים של אלוורה משמע יש בהם אבקת אלוורה! האלוורה מיובשת בתהליך של spray drying – חום וצנטריפוגה, מ- 100CC של חומר גלם יוותר גרם 1 של אבקה. כביכול הוספת המרכיבים האחרים במקום הוצאת הנוזלים משחזרת את האלוורה – ולא היא, אי אפשר להשוות אבקת אלוורה לחומר גלם טרי. בשל הטעיה זו איננו מציינים את אחוז האלוורה כי אז משווים מין בשאינו מינו. לנו מוצרים עם 60% אלוורה (ג'ל, קרם,) או 20% אלוורה (שמפו), ואנא זכרו (ראו בהמשך) – מראש האלוורה הגדלה בתנאי מדבר הרבה יותר מרוכזת.