הכל על צמח אלוורה

האלוורה,( או כפי שכונה "צמח האלוהים") הוא שם עממי ל ALOE BARBADENSIS MILER אחד ממאות מיני ה- ALOE ברחבי העולם.
האלוורה צמח רב שנתי (מסמל בתרבויות רבות אינסוף – בתנאים אופטימאליים תמשיך ללא סוף הצמיחה מלב הצמח), שייך למשפחת השושניים.
לצמח המדברי יכולת לאגור בעליו נוזלים מהאוויר ומהקרקע לעת יובש ומצוקה. לעלה בשל, רקמת ציפה עשירה בנוזלים ובתרכובות פולי – סאכרידים בהם יותר מ- 400 מרכיבים פעילים!

בין הקליפה לרקמה זו מעטה צהוב (המתחמצן ומשחיר עם פתיחת העלה) חומר זה עשיר בבטא- קרוטן, בחומרים לקסטיביים ומרכיבי מרפא. החומר מר מאוד כדי להרחיק כל מזיק החפץ בנוזלים שאגר הצמח בעליו. כן מאט החומר התייבשות ונזקי קרינה לעלה עצמו ובנוסף ביכולתו לרפא במהירות חתכים ושריטת בעלה. ההנחיות היום, לא להשתמש במעטה המגן, במיוחד לא בשתייה של אלוורה בשל מרכיביו המשלשלים.

בעלה עצמו, נוצר חומר המוכר מאות שנים לצורכי ריפוי, הגנה וטיפוח. עלי האלוורה עשירים (כאמור -400 חומרים פעילים) בויטמינים, מינרלים, אנזימים מזרזי צמיחת תאים, אנטי אוקסידנטים, אנטי בקטריאלים, מרכיבי לחות, אלסטין הממצק את העור ועוד.

יש האומרים כי צמח האלוהות המוזכר בשיר השירים, הוא למעשה אלוורה (אצל הסינים "המרפא ההרמוני" ואצל המצרים הקדמונים "צמח האלמוות") צמח זה מלווה את האנושות כבר מאות שנים. יש לו אזכורים רבים משחר ההיסטוריה והשימוש בו מתועד בציורים החרוטים מימי מצרים העתיקה, בכתבי עת נוצריים עתיקים ובספרי הרפואה של הרמב"ם. ידוע כי היה בשימושה של קלאופטרה לטיפוח, ובשימושו של אלכסנדר מוקדון כמזור לחייליו. זהו צמח בעל תכונות נדירות אשר שירת ממלכות, צבאות ועמים ברחבי העולם.

על פי שמו הלטיני זוהה מין זה ע"י הבוטנאי מילר באיים הבארבדים, אך היום ידוע לנו כי אל היבשת הדרום-אמריקאית הגיע ע"י הכיבוש הספרדי מאזור אגן הים התיכון.

כבר יותר מ- 30 שנה שאנחנו מגדלים, מטפחים ומייצרים מוצרים מצמח האלוורה ועדיין לא גילינו את כל סודותיו. השפעת מרכיבי הצמח על עורנו או על מערכות בגופנו מפתיעה כל פעם מחדש.

בתנאי האקלים שלנו (בערבה), עלה בן שנתיים וחצי מגיע למרב המרכיבים הפעילים. בשל האקלים היבש וההשקיה במשורה בטפטוף, כפולה רמת הפוליסאכארידים בעלה מצמחים הגדלים במטעים רבים בעולם המוצפים במים, (טקסס, תאילנד, קוריאה..) הנאלצים כדי להגדיל הכמות, לטחון גם את קליפת העלה ולסנן סינון פיזי וכימי מרכיבים פחות רצויים.

אנחנו מקלפים את העלה וסוחטים במכונה את 'פילה' העלה. (ראה סרטון הוידאו). הנוזל המתקבל, מועבר בהקדם למעבדה, עובר בדיקות מקרוביאליות, ותוך 72 שעות יגיע לפס היצור להכנת המוצר המבוקש.

האלוורה שהייתה ידועה כתרופת סבתא בימי ילדות הורינו (בין אם משפחתנו הגיעה מרוסיה ובין אם מתימן, ארה"ב, אמריקה הדרומית, אפריקה או הודו), והובאה בכמויות ליפן אחרי הירושימה ונאגאסקי, איבדה מזוהרה עד אשר המועצה האמריקאית (והיום הבין-לאומית) למחקר מדעי של האלוורה, I.A.S.C., חקר וגילה כי תרופת הסבתא אכן יש בה תכונות מדהימות. (אספר לכם באחד הבלוגים על פגישתי עם ד"ר איוון דנהוף שהקים את מכון המחקר)

שוב חוזרת על דברי בפרסומים קודמים: על המדף תמצאו מוצרי אלוורה רבים המבקשים להימכר ומתקשטים בקמצוץ אבקת אלוורה שיובשה בתהליך SPRAY-DRYING (חום וצנטריפוגה) ואין בה כמעט דבר. כדאי שתדעו: אנחנו שומרים על יחוד ואיכות מוצרינו, איננו מספקים חומר גלם ליצרנים אחרים.  רק במוצרי ™JUST ALOE  הרבה אלוורה טבעית ופעילה.

באחת מכתבות הבלוג שלי (הבלוג של שולה) תמצאו גם על האלוורה כשתייה לשימוש פנימי.